Festiwal ETNOmania – zobacz jak tradycja uczy, bawi i inspiruje!

plakat_ETNOMANIA_net.jpg
Zobacz jak tradycja odnajduje się we współczesności, weź udział w warsztatach tradycyjnego rzemiosła i folkdizajnu, doświadcz prawdziwej, żywej i twórczej ETNOatmosfery. Zasmakuj EKOproduktów i ETNOsmaków – spróbuj chleba prosto z pieca, miodu od pszczelarza, regionalnych dań i produktów w duchu slow!
Impreza, organizowana po raz szósty przez Fundację NADwyraz, odbędzie się w niedzielę, 17 lipca, na terenie Nadwiślańskiego Parku ETNOgraficznego w Wygiełzowie (40 km od Krakowa). Na ETNOmaniaków czeka blisko 150 stoisk wystawców tradycyjnego rzemiosła, projektantów EKO  FOLKdizajnu (ubrania, torebki, biżuteria, zabawki, elementy wyposażenia wnętrz) oraz stoiska ETNOsmaków, ponad 30 rodzajów warsztatów i pokazów, pokaz współczesnej ETNOmody, przestrzenna plenerowa ETNOinstalacja „Kwiatowo po krakowsku” nawiązująca do tradycji Krakowiaków Zachodnich, Strefa Dzieci (gdzie Wasze pociechy wezmą udział w grach i zabawach ekologiczno – edukacyjnych),
koncerty zespołów: Rycerzyki, Chwila Nieuwagi oraz koncert Chóru Zespołu Szkół w Michałowicach, jak również leniuchowanie w cieniu chaty i konkursy z nagrodami.


Wszystkie atrakcje zostały podzielone na PIĘĆ STREF TEMATYCZNYCH: Rzemiosła, Eko i Folkdizajnu, Muzyki, Dzieci, Smaku i Relaksu.
Zapraszamy na Festiwal – oglądaj, poznawaj i doświadczaj tradycji, naucz się technik rzemieślniczych i rękodzielniczych, twórz i odkrywaj, zrób ETNOzakupy, odpocznij w cieniu chaty i korzystaj z mnóstwa FOLKowych atrakcji!
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Festiwal ETNOmania
17 lipca 2016 r., godz. 11.00-19.00
Skansen w Wygiełzowie (ul. Podzamcze 1, 32-551 Wygiełzów)
Bilety – wszystkie atrakcje Festiwalu są bezpłatne, obowiązuje bilet wstępu do skansenu (bilet ulgowy 5zł, bilet normalny 10 zł, bilet rodzinny – rodzice z dziećmi w wieku szkolnym – 25 zł, mieszkańcy gminy Babice: bilet ulgowy).
Więcej informacji na:
www.ETNOmania.pl
www.SzlakRzemiosla.pl
www.facebook.com/szlak.tradycyjnego.rzemiosla
wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/483785681821239/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s